Aktualności
Dzień Kot PDF Drukuj Email
08.02.17

Dzień Kota

Dlaczego oczy kota świecą nocą?

Jak zrobic kota ze starej książki?

Dowiedzieli się uczestnicy zajęć.

altaltalt


 
Wybieramy lekturę na Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
08.02.17

Szanowni Państwo,
na początku września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przesłaniem, dostępnym na stronie www.prezydent.pl, w którym Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2017.
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos, należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Oddać głos na wybrany tytuł można do 15 lutego br. Ogłoszenie wyniku głosowania zostanie przedstawione przez Prezydenta Andrzeja Dudę w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego 21 lutego 2017 roku.
Tytuły dzieł:
• Stefan Żeromski – Przedwiośnie,
• Henryk Rzewuski – Pamiątki Soplicy,
• Juliusz Słowacki – Beniowski,
• Stanisław Wyspiański – Wesele.
Zwracamy się również z prośbą o przekazanie treści niniejszego e-maila do Państwa ośrodków kultury, bibliotek i wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w wyborze dzieła na Narodowe Czytanie 2017.

Z wyrazami szacunku
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Poprawiony ( 08.02.17 )

 
Pokazowe zajęcia z programowania PDF Drukuj Email
03.02.17

Wczorajsze (czwartek 2 lutego br.) zajęcia Lokalnego Klubu Kodowania były specjalne i niezwykłe. Specjalne, ponieważ gościliśmy na nich wójta Gminy Czernica - pana Włodzimierza Chlebosza oraz radnego Gminy Czernica – pana Waldemara Latoszka. Niezwykłe były za sprawą pana Grzegorza Dudka, który jest tatą Marysi, jednej z naszych klubowiczek. Ale wszystko po kolei.

Zajęcia rozpoczęły się od pokazu naszych umiejętności. Dzieci miały za zadanie zaprogramować roboty Mbot tak, by można było za ich pomocą rozegrać wyścigi – slalom pomiędzy pudełkami na czas. Programowanie nie zajęło uczestnikom wiele czasu. Każdy robot zapalił diody w innym kolorze: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym, aby nasze „pojazdy” się odróżniały. Przybyli goście z zainteresowaniem przyglądali się dzieciom, które z łatwością stworzyły skrypty do sterowania robotami w programie mblock. Następnie rozegraliśmy turniej. Nie chodziło w nim o to kto wygra, ważniejsze było dla nas, aby każdy pokonał ustaloną trasę. Wszyscy bardzo się starali (ważna była precyzja) i dzięki temu wszystkim udało się pokonać tor.

W drugiej części zajęć pan Dudek pokazał nam prezentację objaśniając jakie są możliwości naszych robotów. Dzięki otwartej architekturze można je dowolnie modyfikować np.: dodając różne czujniki: ruchu, temperatury i inne, dodatkowe akcesoria (tzw. serwomechanizmy) umożliwiające robotowi np.: podnoszenie przedmiotów oraz np.: kamerę, która może zamienić naszą maszynę w szpiega zwiadowcę ;). Pan Grzegorz zaprezentował również kilka przykładowych programów m.in.: zamieniający robota w alarm domowy (program „Intruz”), program w którym robot „rozpoznaje dzień i noc” (czy jest jasno czy ciemno). Niejako „na deser” mogliśmy pokierować robotem wyposażonym w szpilkę oraz z umieszczoną na nim kamerą (obserwując trasę na tablecie) tak aby przebić balon. Wszyscy byli pod wrażeniem tej prezentacji i nieograniczonych możliwości Mbotów.

W naszym spotkaniu uczestniczyły również pani Małgorzata Ligarska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy, oraz pani Marta Dudek, mama Marysi, która pomagała w organizacji tego spotkania.

Wszystkim uczestnikom naszych zajęć serdecznie dziękujemy.

 

Poprawiony ( 07.02.17 )

 
Dzień kota PDF Drukuj Email
03.02.17

alt

Poprawiony ( 07.02.17 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 31