Aktualności
Audiobooki w Filii GBP w Jeszkowicach. Zapraszamy do audioteki! PDF Drukuj Email
24.10.12

Audiobooki, czyli książki do słuchania czytane przez profesjonalnych lektorów lub aktorów, są coraz częściej poszukiwanym przez czytelników substytutem tradycyjnych edycji papierowych, ponieważ słuchać ich można zawsze wtedy, kiedy nie można ich czytać, np. w samochodzie, podczas porządków lub innych obowiązków domowych.
Dodatkowo książki na płytach CD mogą w doskonały sposób zająć dzieci, które zazwyczaj przysłuchują się nagraniom z dużym zainteresowaniem. To właśnie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeszkowicach zaczynamy tworzyć audio tekę, która oczywiście będzie służyła także osobom mającym problemy z czytaniem. Inicjatywa utworzenia takiego działu i rozwijania go wyszła bezpośrednio od Radnego wsi Jeszkowice Pana Piotra Zakręty. To dzięki jego staraniom oraz ogromnemu zaangażowaniu w sprawy biblioteki stało się to możliwe, ponieważ przekazał na ten cel darowiznę w wysokości 1130,00 zł. Postawa godna naśladowania w czasach kiedy na ten cel jest coraz mniej środków. Wierzymy że znajdą się naśladowcy jego działań! W imieniu swoim i wszystkich czytelników dziękuję serdecznie za inicjatywę i mam nadzieje że znajdą się wśród nas następni którzy zechcą dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju czytelnictwa w naszej gminie.

 Zakupiono 54 pozycje na sumę 1150,61 zł. Oto wykaz pozycji które zostały zakupione;

 

 

                                Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy Halina Tokarz

Poprawiony ( 31.10.12 )

 
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI PO REMONCIE. PDF Drukuj Email
01.10.12

Po długim remoncie, możemy cieszyć się już oświeżonym wnętrzem naszej filii bibliotecznej.

Godziny pracy naszej placówki również wróciły już do "normy".

Zapraszamy wszystkich czytelników.

Poprawiony ( 01.10.12 )

 
8-15 MAJA TYDZIEŃ BIBLIOTEK PDF Drukuj Email
06.05.12

Biblioteka w Jeszkowicach zaprasza dzieci w dniach 14 i 15 maja 2012r. (poniedziałek i wtorek) na zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy o godzinie 16.00.

 

W ramach "Tygodnia Bibliotek" można zwrócić zaległe książki "bez konsekwencji".

 

Serdecznie zapraszamy!

Poprawiony ( 30.05.12 )

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
08.02.12

 

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu ( DBI) przypadł na dzień 7 lutego.

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange. (Powyższe informacje pochodzą ze strony internetowej: saferinternet.pl)

 

Do tych działań dołączyła także nasza biblioteka.

Dnia 7 lutego odbyło się spotkanie pod hasłem „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat. Bezpiecznie!”

 

Spotkanie rozpoczęło się rozmową z dziećmi na temat: co wiedzą o bezpiecznym surfowaniu po Internecie.

Pani bibliotekarka Joanna Tabisz zapoznała dzieci ze znaczeniem słowa NETYKIETA a także poinformowała słuchaczy o zagrożeniach wynikających z nieostrożnego zachowania się w sieci oraz niewłaściwego wykorzystania telefonów komórkowych. Omawiane przykłady poparte były kreskówkami z cyklu edukacyjnego „Owce w sieci” , wspólnie obejrzanych online ze strony: sheeplive.eu

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał przygotowane przez panią bibliotekarkę wzory Netykiet oraz 10 porad dla rodziców, dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez ich dzieci.

 

alt

 

 

 

 

 

 


 

Poprawiony ( 08.02.12 )

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 35 z 35