Aktualności
Spotkania z pasjami-w czwartki o 11.00! PDF Drukuj Email
16.10.13

Na nasze spotkania przybywa coraz więcej osób, co jest dla nas ogromną radością.

W czwartek 17.10. spotykamy się po raz szósty.Transmisja online z naszym bohaterem już o godz. 11.15.

Gościem odcinka będzie pani Maria Jolanta "Mariola" Zimnicka, koordynatorka działań dla seniorów w Uniwersytecie Tanecznym Trzeciego Wieku.

Taniec jest dla pani Marii nie tylko wspaniałą rozrywką, ale także formą terapii, pozwalającą przetrwać trudne chwile.

Jej ulubionym stylem tańca jest gorąca samba, z którą często występuje podczas różnych spotkań tanecznych.

ZAPRASZAMY!

Do zobaczenia w bibliotece w Jeszkowicach!

Poprawiony ( 16.10.13 )

 
5 odcinek Spotkań z pasjami dla seniorów! PDF Drukuj Email
07.10.13

Już wkrótce, bo najbliższy czwartek (10.10) bohaterką spotkania będzie najstarsza polska Djka – pani Wirginia Szmyt. Podczas spotkania z DJ Wiką organizatorzy chcą przede wszystkim pokazać, że nie ma takich pasji, których nie wypada realizować.

Zapraszamy w czwartek na godz. 11.00!

 

alt

Poprawiony ( 07.10.13 )

 
NAJBLIŻSZE SPOTKANIE Z PASJAMI TUŻ TUŻ... PDF Drukuj Email
30.09.13

W najbliższy czwartek 3.10.bohaterami spotkania będą Latające Babcie.

Panie i Pan z Latających Babć już na emeryturze zaczęli pisać wiersze i opowiadania dla dzieci.

Z napisanych opowiadań powstają całe przedstawienia, z którymi uczestnicy tej wyjątkowej grupy jeżdżą po domach dziecka, przekszkolach, bibliotekach i sprawiają, że dzieci zaczynają się uśmiechać.

 

CZWARTEK GODZ. 11.00

ZAPRASZAMY!

Poprawiony ( 30.09.13 )

 
SPOTKANIA Z PASJAMI ciąg dalszy PDF Drukuj Email
25.09.13

    Kolejny odcinek „Spotkania z pasjami” już za nami.

Tym razem w sposób wirtualny przenieśliśmy się do teatru „Polonia”, którego  dyrektorem jest Krystyna Janda a która przyjęła zaproszenie do udziału w programie „Orange dla bibliotek”.

Pani Krystyna  jest niezwykłą osobą. Tryskająca radością, wspaniałym poczuciem humoru, tworzyła przemiłą atmosferę podczas spotkania. Opowiadała nam o swojej pasji jaką jest aktorstwo i teatr.

Jej receptą na sukces jest osiąganie małych sukcesów w życiu codziennym, co daje motywację do podjęcia prób  realizacji większych planów, pomysłów, projektów, nawet i bardzo spektakularnych.

„Jeśli nie podejmę ryzyka, mogę  mieć żal tylko do siebie, że nie dałam sobie szansy”. Aktorka mówiła, że nie wolno sobie mówić: „nie ma sensu” lub „ to się nie uda”. Nie można się zamykać w czterech ścianach i myśleć, że nas w życiu już nic ciekawego, nic dobrego nie spotka. Nie ma takich przeżyć, trudności, z których człowiek nie jest w stanie się podnieść . 

Pani Krystyna dzieliła się wieloma pomysłami, doświadczeniami nie tylko swoimi ale również jej znajomych, udowadniając, że wiek danej osoby  nie jest istotny. „Nie ma takiego ograniczenia wiekowego, w którym człowiek może powiedzieć: to już za późno”.  

Uczestnicy „Spotkania z pasjami”  byli zauroczeni osobowością pani Krystyny Jandy, której wypowiedzi zainspirowały do podjęcia konkretnych działań  także na rzecz naszej biblioteki.

Po zakończenia transmisji przy kawie i słodkim poczęstunku  odbyła się dyskusja w jaki sposób można zrealizować  pewne zadania.

„Spotkania z pasjami” to świetna inicjatywa, która może zaowocować ciekawymi pomysłami do wykorzystania w zaciszu domowym oraz  w środowisku lokalnym.           

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościem kolejnego odcinka będzie p. Teresa Lipowska, aktorka.

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki w każdy czwartek na godz. 11.00!

 

 

Poprawiony ( 25.09.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 35