Aktualności
SPOTKANIA Z PASJAMI ciąg dalszy PDF Drukuj Email
25.09.13

    Kolejny odcinek „Spotkania z pasjami” już za nami.

Tym razem w sposób wirtualny przenieśliśmy się do teatru „Polonia”, którego  dyrektorem jest Krystyna Janda a która przyjęła zaproszenie do udziału w programie „Orange dla bibliotek”.

Pani Krystyna  jest niezwykłą osobą. Tryskająca radością, wspaniałym poczuciem humoru, tworzyła przemiłą atmosferę podczas spotkania. Opowiadała nam o swojej pasji jaką jest aktorstwo i teatr.

Jej receptą na sukces jest osiąganie małych sukcesów w życiu codziennym, co daje motywację do podjęcia prób  realizacji większych planów, pomysłów, projektów, nawet i bardzo spektakularnych.

„Jeśli nie podejmę ryzyka, mogę  mieć żal tylko do siebie, że nie dałam sobie szansy”. Aktorka mówiła, że nie wolno sobie mówić: „nie ma sensu” lub „ to się nie uda”. Nie można się zamykać w czterech ścianach i myśleć, że nas w życiu już nic ciekawego, nic dobrego nie spotka. Nie ma takich przeżyć, trudności, z których człowiek nie jest w stanie się podnieść . 

Pani Krystyna dzieliła się wieloma pomysłami, doświadczeniami nie tylko swoimi ale również jej znajomych, udowadniając, że wiek danej osoby  nie jest istotny. „Nie ma takiego ograniczenia wiekowego, w którym człowiek może powiedzieć: to już za późno”.  

Uczestnicy „Spotkania z pasjami”  byli zauroczeni osobowością pani Krystyny Jandy, której wypowiedzi zainspirowały do podjęcia konkretnych działań  także na rzecz naszej biblioteki.

Po zakończenia transmisji przy kawie i słodkim poczęstunku  odbyła się dyskusja w jaki sposób można zrealizować  pewne zadania.

„Spotkania z pasjami” to świetna inicjatywa, która może zaowocować ciekawymi pomysłami do wykorzystania w zaciszu domowym oraz  w środowisku lokalnym.           

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gościem kolejnego odcinka będzie p. Teresa Lipowska, aktorka.

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki w każdy czwartek na godz. 11.00!

 

 

Poprawiony ( 25.09.13 )

 
SPOTKANIA Z PASJAMI PDF Drukuj Email
12.09.13

Serdecznie zapraszamy seniorów

na Spotkania z pasjami.


„Spotkania z pasjami” jest to innowacyjny projekt Fundacji Orange, wykorzystujący nowe technologie i Internet do aktywizacji społecznej osób starszych. Projekt zakłada przeprowadzenie na żywo12 cotygodniowych spotkań online, w których uczestniczyć będą osoby znane z telewizji, specjaliści oraz ludzie starsi, realizujący swoje pasje. Podczas spotkań można będzie zadawać pytania prowadzącym za pomocą specjalnie przygotowanego czatu.
Bohaterami pierwszego spotkania byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy – rodzeństwo kucharzy i restauratorów, którzy od wielu lat zaangażowani są w promocję idei świadomego odżywiania się. Oboje prowadzą również program kulinarny w telewizji na kanale Kuchnia + oraz piszą artykuły dotyczące żywienia do największych polskich gazet.(Orange dla bibliotek-Spotkania z pasjami)

 

 

Państwo Kręgliccy mówili o przepysznych małych przekąskach, które nie są zbyt kosztowne i można je przygotować w bardzo prosty sposób.

 

alt

 

 

W naszej bibliotece spotykamy się w każdy czwartek o godz. 11.00

 

Poprawiony ( 25.09.13 )

 
ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA DZIECI PDF Drukuj Email
04.09.13

 

CZYTANKI-ŚPIEWANKI

dla dzieci w wieku 1,5 roku do 3 lat wraz z rodzicami/opiekunami

 

poniedziałki godz.11.00

 

 

ZABAWY MUZYCZNE

dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym

 

poniedziałki godz. 15.00

 

W programie zajęć: czytanie literatury pięknej, śpiewanie, granie na instrumentach, zabawy ruchowe...

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Poprawiony ( 24.09.13 )

 
Na pikniku w Jeszkowicach PDF Drukuj Email
05.06.13

W niedzielę 2 czerwca w Jeszkowicach odbył się Piknik

z okazji Dnia Dziecka.

Podczas tej imprezy także nasza biblioteka miała możliwość zaprezentowania się.

Pani Asia i pan Tomek rozdawali ulotki informacyjne o działalności biblioteki oraz wręczali dzieciom skromne upominki w postaci zakładek do książek i kolorowanek.

Uczestnicy zabawy mieli też okazję obejrzeć prace plastyczne wykonane techniką Decoupage

w bibliotece w Czernicy.

 

alt

 

Poprawiony ( 24.09.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 35